Naprawy hydrauliczne: samodzielnie czy przy pomocy specjalistów?
Niezbędnym wyposażeniem każdego budynku mieszkalnego lub użytkowego jest sprawnie działająca instalacja wodociągowa oraz kanalizacyjna, a także podłączona do niej bezpośrednio armatura. Urządzenia tego rodzaju są niezwykle trwałe, o ile zostały prawidłowo przygotowane. Niestety z czasem może w nich dochodzić do rozmaitych awarii od zużycia się uszczelnienia przez zatkanie odpływu aż po pęknięcie rury.
W przypadku niektórych uszkodzeń osoby ze smykałką do majsterkowania i podstawową wiedzą techniczną będą mogły poradzić sobie same. Jeżeli sprawa jest poważniejsza, nie obejdzie się bez fachowca specjalizującego się w instalacjach hydraulicznych. W Słupsku prace tego rodzaju wykonuje firma SGWP, zajmująca się także sieciami i przyłączami, systemami nawadniania, a także robotami ogólnobudowlanymi. Przekonajmy się, dlaczego interwencja specjalisty może być nieodzowna i sprawdźmy, kiedy warto go wezwać.
Z czego składają się instalacje hydrauliczne?
Instalacje hydrauliczne znajdujące się w budynkach to zwykle rurociągi rozprowadzające ciepłą i zimną wodę dostarczaną do przyłącza lub systemy składające się z rur podłączonych do swojego ujęcia, a więc hydroforu oraz kotła zapewniającego ciepłą wodę użytkową. Często spotykane jest też podłączenie zasilania w zimną wodę z wodociągu, a w ciepłą z własnego urządzenia grzewczego. Oprócz nich woda jest też wykorzystywana do dystrybuowania ciepła z kotła c.o., kominka z płaszczem wodnym albo pompy ciepła. Poza kranami, wylewkami oraz rurami odpływowymi w skład systemu wchodzą też grzejniki i różnego rodzaju zawory i pompy obiegowe.
Kiedy w razie awarii wzywać fachowca?
Przy problemach z działaniem instalacji hydraulicznej najlepszym wyjściem jest wezwanie specjalisty. Pomoże on w zlokalizowaniu usterki, zatamuje wyciek, a następnie dokona niezbędnej naprawy. Będzie on nieodzowny w przypadku wszystkich urządzeń grzewczych, a także kłopotów z drożnością kanalizacji. Okaże się pomocny, gdy chodzi o awarie z cieknącym kranem, ponieważ poradzi sobie z usunięciem uszkodzenia znacznie szybciej i sprawniej niż najbardziej wprawny amator.